Ohlasy z genealogických konferencí

4. ročník: Hradec Králové 2017

CT24-HK2017.jpg, 14kB

Reportáž České televize ze 4. ročníku genealogické konference v Hradci Králové byla odvysílána ještě téhož večera, tedy 14. 10. 2017 na kanálu ČT24. Asi 2minutový příspěvek si můžete prohlédnout na tomto odkazu (začátek na časové stopě 12:28).

3. ročník: Brno 2016

Třetí ročník genealogické konference vzbudil zájem novinářů. V týdeníku 5+2 (páteční vydání ze dne 25.11.2016) vyšla dvoustránková reportáž Pavly Komárkové s názvem „Módní koníček? Hledání předků“. Reportáž v PDF (0,8 MB) – zde.  
V deníku MF Dnes (pondělí 21.11.2016, region Brno a jižní Morava) vyšel rozhovor Milady Prokopové s Gádem Vojkůvkou – jedním z přednášejících na konferenci – s titulkem „Předky si můžete najít i z obýváku“ (PDF, 1,6 MB).

1. ročník: Uherské Hradiště 2013

Poděkování za výborně připravenou konferenci k rodinné historii

Dovoluji si Vaším prostřednictvím poděkovat všem organizátorům a přednášejícím 1. genealogické konference. Bylo to velmi hezké a příjemné setkání, programově i organizačně velmi dobře připravené. Jsem rodákem ze Slovácka, ale už 34 let žiji ve Zlíně. Přesto se velmi rád vracím a oceňuji Vaši dobrovolnou práci, ale i např. Slováckého muzea – konkrétně PhDr. Blanky Rašticové s jejím letošním třídílným cyklem přednášek o historii města Uherské Hradiště.
Oceňuji odbornost a rovněž nekomerčnost takových akcí. Budu rád za zaslání záznamů z konference. V dotazníku jsem nestačil vyjádřit výše uvedené poděkování.

Jaroslav Velcer, Zlín (27. 10. 2013)

Z korespondence s ČGHSP, 2. 11. 2013

Vážení,
věřím, že se Vám sobotní genealogická konference vydařila. Právě jsem si na Vašich stránkách www.geneakonf.cz prohlédl fotografie a všichni účastníci se tam tváří spokojeně. Určitě si chceme do naší knihovny objednat 2 sborníky z této konference.

S pozdravem Martin Slaboch, předseda České genealogické a heraldické společnosti v Praze, www.genealogie.cz

logo Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů sponzorZAOpava.png, 43kB logo FamilySearch